Total statistik
Poänggivande tävlingar5
Leaderboardplacering49
KvalificeradNej
Totalpoäng1030
Snitt Röd bana39,3
Snitt Grön bana38,3
Snitt Totalt38,5
Snittpoäng / poänggivande tävling206
Bästa total112
Statistik per anläggning
| Anläggning | Poänggivande | Spelade | Poäng 6 bästa | Snittpoäng | Bästa total | Snitt / varv |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Röd | 1 | 1 | 180 | 180 | 118 | 39,3 |
| Grön | 4 | 4 | 850 | 212.5 | 112 | 38,3 |
Slagfördelning
Andel av spelade hål som blev spik, 2:or och 3 slag eller fler
| Anläggning | Spelade hål | Spik % | 2:or % | 3+ % |
|---|---|---|---|---|
| Totalt | 270 | 19,3% | 53,7% | 27,0% |
| Röd | 54 | 13,0% | 59,3% | 27,8% |
| Grön | 216 | 20,8% | 52,3% | 26,9% |
Jämför med annan spelare
Procent jämförs på faktiskt antal spelade hål, vilket gör jämförelsen rättvis även när spelarna spelat olika många tävlingar.
Spelade tävlingar
Alla resultat. "Räknas" visar vilka som ingår i de 6 bästa per bana.
| Datum | Tävling | Omgång | Anläggning | Total | Poäng | Snitt / varv | Status | Räknas |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-29 | 40 | Grön | 112 | 380 | 37,3 | OK | Ja |
| 15 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-15 | 38 | Röd | 118 | 180 | 39,3 | OK | Ja |
| 8 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-08 | 36 | Grön | 118 | 150 | 39,3 | OK | Ja |
| 27 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-27 | 26 | Grön | 113 | 120 | 37,7 | OK | Ja |
| 23 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-23 | 15 | Grön | 116 | 200 | 38,7 | OK | Ja |
Flest spik i en och samma tävling
- Tävling
- Poängjakt 2026-06-27
- Spik
- 16
- Omgång
- 26
- Datum
- 27 juni 2026
- Anläggning
- Grön
- Total
- 113
- Poäng
- 120
- Snitt / varv
- 37,7
Topp 5 hål med lägst snitt
| Hål | Bana | Anläggning | Snitt | Antal varv |
|---|---|---|---|---|
| 5 | Turbacken | Röd | 1,3 | 12 |
| 13 | Blommorna | Röd | 1,3 | 12 |
| 14 | Enkelspiken | Grön | 1,6 | 48 |
| 1 | Sjöléns Fastighetsskötsel AB | Röd | 1,7 | 12 |
| 2 | Get A Site | Röd | 1,7 | 12 |
Top 6 bästa tävlingar · Röd
| Nr | Tävling | Poäng |
|---|---|---|
| 1 | Poängjakt 2026-08-15 | 180 |
| Total (6 bästa) | 180 | |
Top 6 bästa tävlingar · Grön
| Nr | Tävling | Poäng |
|---|---|---|
| 1 | Poängjakt 2026-08-29 | 380 |
| 2 | Poängjakt 2026-05-23 | 200 |
| 3 | Poängjakt 2026-08-08 | 150 |
| 4 | Poängjakt 2026-06-27 | 120 |
| Total (6 bästa) | 850 | |




