Total statistik
Poänggivande tävlingar8
Leaderboardplacering46
KvalificeradNej
Totalpoäng1550
Snitt Röd bana42,4
Snitt Grön bana42,2
Snitt Totalt42,3
Snittpoäng / poänggivande tävling193.75
Bästa total115
Statistik per anläggning
| Anläggning | Poänggivande | Spelade | Poäng 6 bästa | Snittpoäng | Bästa total | Snitt / varv |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Röd | 3 | 3 | 710 | 236.67 | 118 | 42,4 |
| Grön | 5 | 5 | 840 | 168 | 115 | 42,2 |
Slagfördelning
Andel av spelade hål som blev spik, 2:or och 3 slag eller fler
| Anläggning | Spelade hål | Spik % | 2:or % | 3+ % |
|---|---|---|---|---|
| Totalt | 432 | 14,1% | 51,2% | 34,7% |
| Röd | 162 | 14,2% | 52,5% | 33,3% |
| Grön | 270 | 14,1% | 50,4% | 35,6% |
Jämför med annan spelare
Procent jämförs på faktiskt antal spelade hål, vilket gör jämförelsen rättvis även när spelarna spelat olika många tävlingar.
Spelade tävlingar
Alla resultat. "Räknas" visar vilka som ingår i de 6 bästa per bana.
| Datum | Tävling | Omgång | Anläggning | Total | Poäng | Snitt / varv | Status | Räknas |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 8 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-08 | 36 | Grön | 121 | 140 | 40,3 | OK | Ja |
| 19 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-19 | 33 | Grön | 126 | 190 | 42,0 | OK | Ja |
| 12 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-12 | 31 | Grön | 115 | 100 | 38,3 | OK | Ja |
| 11 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-11 | 30 | Röd | 130 | 120 | 43,3 | OK | Ja |
| 20 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-20 | 24 | Röd | 134 | 280 | 44,7 | OK | Ja |
| 19 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-19 | 23 | Röd | 118 | 310 | 39,3 | OK | Ja |
| 7 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-07 | 20 | Röd | 51 | 0 | 51,0 | DNF | Nej |
| 31 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-31 | 18 | Grön | 80 | 0 | 40,0 | DNF | Nej |
| 30 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-30 | 17 | Grön | 129 | 220 | 43,0 | OK | Ja |
| 23 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-23 | 15 | Grön | 142 | 190 | 47,3 | OK | Ja |
Flest spik i en och samma tävling
- Tävling
- Poängjakt 2026-06-19
- Spik
- 13
- Omgång
- 23
- Datum
- 19 juni 2026
- Anläggning
- Röd
- Total
- 118
- Poäng
- 310
- Snitt / varv
- 39,3
Topp 5 hål med lägst snitt
| Hål | Bana | Anläggning | Snitt | Antal varv |
|---|---|---|---|---|
| 2 | Get A Site | Röd | 1,7 | 36 |
| 9 | Dubbelstenarna | Röd | 1,7 | 36 |
| 14 | Enkelspiken | Grön | 1,7 | 60 |
| 17 | SysAdm Sverige AB | Grön | 1,9 | 60 |
| 10 | Bilverkstaden i Sundsvall | Grön | 1,9 | 60 |
Top 6 bästa tävlingar · Röd
| Nr | Tävling | Poäng |
|---|---|---|
| 1 | Poängjakt 2026-06-19 | 310 |
| 2 | Poängjakt 2026-06-20 | 280 |
| 3 | Poängjakt 2026-07-11 | 120 |
| Total (6 bästa) | 710 | |
Top 6 bästa tävlingar · Grön
| Nr | Tävling | Poäng |
|---|---|---|
| 1 | Poängjakt 2026-05-30 | 220 |
| 2 | Poängjakt 2026-07-19 | 190 |
| 3 | Poängjakt 2026-05-23 | 190 |
| 4 | Poängjakt 2026-08-08 | 140 |
| 5 | Poängjakt 2026-07-12 | 100 |
| Total (6 bästa) | 840 | |




