Total statistik
Poänggivande tävlingar12
Leaderboardplacering20
KvalificeradJa
Totalpoäng5020
Snitt Röd bana34,6
Snitt Grön bana31,2
Snitt Totalt32,8
Snittpoäng / poänggivande tävling418.33
Bästa total84
Statistik per anläggning
| Anläggning | Poänggivande | Spelade | Poäng 6 bästa | Snittpoäng | Bästa total | Snitt / varv |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Röd | 6 | 16 | 2380 | 396.67 | 92 | 34,6 |
| Grön | 6 | 19 | 2640 | 440 | 84 | 31,2 |
Slagfördelning
Andel av spelade hål som blev spik, 2:or och 3 slag eller fler
| Anläggning | Spelade hål | Spik % | 2:or % | 3+ % |
|---|---|---|---|---|
| Totalt | 1890 | 31,6% | 57,1% | 11,3% |
| Röd | 864 | 25,6% | 59,8% | 14,6% |
| Grön | 1026 | 36,6% | 54,8% | 8,6% |
Jämför med annan spelare
Procent jämförs på faktiskt antal spelade hål, vilket gör jämförelsen rättvis även när spelarna spelat olika många tävlingar.
Spelade tävlingar
Alla resultat. "Räknas" visar vilka som ingår i de 6 bästa per bana.
| Datum | Tävling | Omgång | Anläggning | Total | Poäng | Snitt / varv | Status | Räknas |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 29 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-29 | 40 | Grön | 105 | 390 | 35,0 | OK | Ja |
| 16 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-16 | 39 | Röd | 104 | 325 | 34,7 | OK | Nej |
| 15 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-15 | 38 | Röd | 94 | 325 | 31,3 | OK | Nej |
| 9 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-09 | 37 | Grön | 89 | 305 | 29,7 | OK | Nej |
| 8 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-08 | 36 | Grön | 95 | 240 | 31,7 | OK | Nej |
| 2 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-02 | 35 | Grön | 84 | 490 | 28,0 | OK | Ja |
| 1 augusti 2026 | Poängjakt 2026-08-01 | 34 | Grön | 94 | 385 | 31,3 | OK | Nej |
| 19 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-19 | 33 | Grön | 94 | 315 | 31,3 | OK | Nej |
| 18 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-18 | 32 | Grön | 90 | 420 | 30,0 | OK | Ja |
| 12 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-12 | 31 | Grön | 89 | 340 | 29,7 | OK | Nej |
| 11 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-11 | 30 | Röd | 103 | 150 | 34,3 | OK | Nej |
| 5 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-05 | 29 | Röd | 102 | 340 | 34,0 | OK | Nej |
| 4 juli 2026 | Poängjakt 2026-07-04 | 28 | Röd | 92 | 445 | 30,7 | OK | Ja |
| 28 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-28 | 27 | Grön | 91 | 260 | 30,3 | OK | Nej |
| 27 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-27 | 26 | Grön | 96 | 200 | 32,0 | OK | Nej |
| 21 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-21 | 25 | Röd | 93 | 370 | 31,0 | OK | Ja |
| 20 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-20 | 24 | Röd | 96 | 395 | 32,0 | OK | Ja |
| 19 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-19 | 23 | Röd | 100 | 370 | 33,3 | OK | Nej |
| 14 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-14 | 22 | Grön | 94 | 480 | 31,3 | OK | Ja |
| 13 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-13 | 21 | Grön | 92 | 340 | 30,7 | OK | Nej |
| 7 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-07 | 20 | Röd | 102 | 390 | 34,0 | OK | Ja |
| 6 juni 2026 | Poängjakt 2026-06-06 | 19 | Röd | 106 | 230 | 35,3 | OK | Nej |
| 31 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-31 | 18 | Grön | 91 | 345 | 30,3 | OK | Nej |
| 30 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-30 | 17 | Grön | 93 | 320 | 31,0 | OK | Nej |
| 24 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-24 | 16 | Grön | 99 | 395 | 33,0 | OK | Ja |
| 23 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-23 | 15 | Grön | 97 | 290 | 32,3 | OK | Nej |
| 3 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-03 | 11 | Grön | 89 | 465 | 29,7 | OK | Ja |
| 2 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-02 | 10 | Röd | 112 | 340 | 37,3 | OK | Nej |
| 1 maj 2026 | Poängjakt 2026-05-01 | 9 | Röd | 113 | 380 | 37,7 | OK | Ja |
| 19 april 2026 | Poängjakt 2026-04-19 | 8 | Grön | 98 | 255 | 32,7 | OK | Nej |
| 18 april 2026 | Poängjakt 2026-04-18 | 7 | Grön | 96 | 290 | 32,0 | OK | Nej |
| 12 april 2026 | Poängjakt 2026-04-12 | 6 | Röd | 101 | 300 | 33,7 | OK | Nej |
| 11 april 2026 | Poängjakt 2026-04-11 | 5 | Röd | 111 | 250 | 37,0 | OK | Nej |
| 4 april 2026 | Poängjakt 2026-04-04 | 2 | Röd | 129 | 400 | 43,0 | OK | Ja |
| 3 april 2026 | Poängjakt 2026-04-03 | 1 | Röd | 105 | 320 | 35,0 | OK | Nej |
Flest spik i en och samma tävling
- Tävling
- Poängjakt 2026-08-02
- Spik
- 26
- Omgång
- 35
- Datum
- 2 augusti 2026
- Anläggning
- Grön
- Total
- 84
- Poäng
- 490
- Snitt / varv
- 28,0
Topp 5 hål med lägst snitt
| Hål | Bana | Anläggning | Snitt | Antal varv |
|---|---|---|---|---|
| 18 | Raksvängen | Grön | 1,2 | 228 |
| 14 | Enkelspiken | Grön | 1,3 | 228 |
| 2 | Get A Site | Röd | 1,4 | 192 |
| 10 | Bilverkstaden i Sundsvall | Grön | 1,4 | 228 |
| 6 | Roststudsen | Grön | 1,4 | 228 |
Top 6 bästa tävlingar · Röd
| Nr | Tävling | Poäng |
|---|---|---|
| 1 | Poängjakt 2026-07-04 | 445 |
| 2 | Poängjakt 2026-04-04 | 400 |
| 3 | Poängjakt 2026-06-20 | 395 |
| 4 | Poängjakt 2026-06-07 | 390 |
| 5 | Poängjakt 2026-05-01 | 380 |
| 6 | Poängjakt 2026-06-21 | 370 |
| Total (6 bästa) | 2380 | |
Top 6 bästa tävlingar · Grön
| Nr | Tävling | Poäng |
|---|---|---|
| 1 | Poängjakt 2026-08-02 | 490 |
| 2 | Poängjakt 2026-06-14 | 480 |
| 3 | Poängjakt 2026-05-03 | 465 |
| 4 | Poängjakt 2026-07-18 | 420 |
| 5 | Poängjakt 2026-05-24 | 395 |
| 6 | Poängjakt 2026-08-29 | 390 |
| Total (6 bästa) | 2640 | |




